«Бюджетні параметри - одні з найважливіших», - Юрій Ганущак

Непогана конференція по децентралізації пройшла. Підбиття проміжних підсумків. Новинка - запровадили рейтингування регіонів та громад.

Звичайно, є огріхи. Зокрема, кожний параметр мав би мати свою вагу.

Бюджетні параметри - одні з найважливіших, але наявність інфраструктури та кадрового потенціалу теж суттєві.

Те, що виділено громади з чисельністю менше 5 тисяч - сигнал для ОДА - такі громади потенційно слабкі. Однак є і інші тенденції - створення "вотчин" місцевих князків.

 

Бажано також в "червону зону" включати сільські громади з площею менше 200 кв. км. Це або фінансово слабкі, або, навпаки, паразитують на великих містах. І не хочуть приєднувати до себе слабкі периферійні села.

Як і очікувалось, в лідерах Хмельницька, Дніпропетровська області.

Підтягуються Житомирська, чернігівська.

Хороший темп в Запорізької - там створюються великі громади.

А от найгірша ситуація в Київській, закарпатській та Кіровоградській.

З першими двома - проблема кадрів.

З Кіровоградською важче - вона все-таки штучна. Та й з назвою не повезло. Потрібні конституційні зміни.

Юрій Ганущак експерт Проектного офісу секторальної децентралізації з питань адміністративно-територіального устрою

20 червня 2017 року відбудеться координаційна зустріч «Реформа місцевого самоврядування і децентралізація влади в Україні: успіхи та перспективи»​.

Учасники: Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства - Геннадій Зубко, Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні - Беренд де Гроот,  представники Єврокомісії в України та Програми «U-LEAD з Європою», представники Мінрегіону, Мінфіну, МОН, МОЗ, Мінсоцполітики, ДСНС, керівники регіональних центрів розвитку місцевого самоврядування та інші.

Захід організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою».